יאכטה | השכרת יאכטה

יאכטות 101  > קורס שייט יאכטות

קורס שייט יאכטות

יאכטה
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר

קורס סקיפרים

קורס סקיפרים

שייט יאכטות היה בעבר זכות שנהנו ממנה רק בני עשירים שהיה להם ממון רב, אולם בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים משכבות שונות באוכלוסיה מרשים לעצמם לרכוש יאכטות שאינן דורשות לפתוח תכנית חסכון.

ככל שיש יותר אנשים הרוכשים לעצמם יאכטה כך יש עליה בביקוש לקורס שייט. כיום יש בישראל כבר כ-12,000 אנשים שעברו קורס סקיפרים ויש להם רישיון משיט יאכטות .

קורס סקיפרים הפך בשנים האחרונות ליותר ויותר מבוקש. זהו קורס שמיועד לכל מי שתמיד אהב את הים ותמיד חלם להיות ימאי המשיט אוניה. הקורס אינו מיועד רק למי שיש בבעלותו יאכטה אלא גם עבור אלו שאין להם יאכטה והם שוכרים לעתים יאכטה לשם שיט. קורס שיט יאכטות מתאים גם לאלו שרוצים לפתח קריירה של סקיפרים המשיטים יאכטות וגם עבור אלו הרואים זאת בתור תחביב כיפי, אשר יאפשר להם לצאת להפלגות וימי כיף כל כמה שבועות או חודשים.

מה לומדים בקורס שיט יאכטות ?

יש היום לא מעט בתי"ס ומועדונים שבהם ניתן לעבור קורס שייט שבסופו יקבלו בוגרי הקורס רישיון משיט יאכטה. חשוב לציין שקורס שייט יאכטות אינו קורס חובבני וקצר אלא מדובר בקורס מקצועי ורציני שנמשך כחצי שנה ובמהלכו לומדים התלמידים את כל עקרונות השייט והימאות. קורס סקיפרים יכול להתנהל רק בבית ספר שיש לו את כל האישורים מטעם מנהל הספנות ומשרד התחבורה.

הקורס נמשך כחצי שנה ובמהלכו לומדים התלמידים חומר עיוני תיאורטי הכולל נושאים שונים כמו ניווט ימי, מכונאות ימית, ימאות, ועוד. בסיום שלב הלימודים העיוני על התלמידים לעבור מבחן מטעם משרד התחבורה המאשר כי הם בקיאים בחומר העיוני ורק לאחר מכן הם יכולים להתחיל את השלב המעשי של הקורס.

כאמור לאחר שהתלמידים מסיימים את השלב העיוני הם יכולים לצאת לשלב המעשי של הקורס שבמהלכו התלמידים משיטים יאכטות מסוגים שונים ויוצאים להפלגות, החל מהפלגות נופש יוקרתיות וכלה בשייט יאכטות מפרשיות. בסיום הקורס מקבלים בוגרי הקורס רישיון משיט בינ"ל מטעם משרד התחבורה.

למי מותר להשתתף בקורס סקיפרים ?

רק אנשים שעברו את גיל 17 , ויש להם אישורים בריאותיים המאשרים כי בריאותם תקינה, יכולים להצטרף לקורס שיט יאכטות. כדאי לציין שקורס סקיפרים אינו קורס זול ועלותו יכולה להגיע לאלפי שקלים.

קורס שייט יאכטה

אילו סוגי רישיונות שייט קיימים ?

רישיון לשיט סירת מנוע – קורס לקבלת רישיון לשייט סירת מנוע הוא קורס שבסיומו מקבלים הבוגרים רישיון המאפשר להם להשיט כלי שייט בגודל של עד 7 מטר, שיש לו מנוע חיצוני או פנימי.

רישיון לשיט יאכטה – קורס לקבלת רישיון לשיט יאכטה הוא קורס שבסיומו מקבלים הבוגרים רישיון המאפשר להם להשיט יאכטה שגודלה בין 7 עד 24 מטר. רישיון זה יכול להיות רישיון ליאכטה הנעה בעזרת מפרשים או מנוע.

למי כדאי לעבור קורס שיט יאכטות ?

קורס שיט יאכטות יכול להגיע לקהלי יעד שונים, יש מי שיחליט לעבור קורס שיט יאכטות כדי שיוכל להפליג את היאכטה שלו באופן עצמאי, ויש כאלו שירצו לפתח קריירה של סקיפרים שישיטו יאכטות בארץ ובחו"ל ויש כאלו שירצו לעבור קורס שיט יאכטות כי הם רוצים לחוות את החוויה ההרפתקנית של קורס שיט יאכטות.

איך לבחור את בית הספר שבו נלמד את קורס של שייט יאכטות

  • חפשו רק בית ספר שיש לו את כל האישורים מטעם משרד התחבורה והוא קיבל אישור מרשות הספנות לערוך קורסים של שיט יאכטות.
  • חפשו בית ספר לשייט שאכן מתמחה בתחום זה ויש לו ניסיון רב וידע מקצועי רב בכל מה שקשור לשיט יאכטות.
  • בררו מה הידע המקצועי והכישורים המקצועיים של המדריכים שידריכו אתכם בקורס. האם מדובר במדריכים ותיקים בעלי ניסיון רב או מדריכים מתחילים שזה עתה סיימו קורס שייט.
  • חפשו מידע על בי"ס המעביר קורס שייט לו מוניטין חיובי והוא נחשב לבי"ס מקצועי ורציני.
  • אל תתביישו לדרוש מידע על הקורס, על אילו יאכטות תשוטו במהלך הקורס, האם מדובר ביאכטות ישנות ומוזנחות או חדשות המצוידות בכל הציוד החדשני. האם תקבלו בקורס הכשרה גם לשיט יאכטות באמצעות מפרשים, או שהקורס מתרכז רק בשיט יאכטות ממונעות.

לסיכום ניתן לומר שקורס סקיפרים הוא כבר לא בשמיים, ויותר ויותר אנשים יכולים היום להרשות לעצמם ליהנות מהחוויה של קורס שבו ילמדו כיצד להושיט יאכטות.


יאכטות 101, הנו אתר המרכז עבורכן את מיטב נותני השרות של יאכטות. בין נותני השירות ליאכטות 101 ניתן למצוא:
, השכרת יאכטות למסיבות ואירועים , הפלגות דייג , השכרת יאכטה לנהיגה עצמית , קורס שייט יאכטות , יאכטות למכירה , שייט בין לאומי ועוד מגוון נותני שירות ליאכטות 101.

האינפורמציה המוצגת באתר יאכטות 101, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2016 - (yachts101) יאכטות 101 - © All Right Reserved
למעלה מ-24 שנות מצויינות ואמינות