הפלגת דייג

יאכטות 101  > הפלגות דייג

הפלגות דייג

יאכטה
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר
 יאכטות 101
לפרסום באתר
צור קשר

הפלגות דייג

הפלגות דייג

בעבר הפלגות דייג היו הכרחיות והיו מקור לפרנסה ולמזון, דייג היה דרך חיים ודרך להישרדות בחיים. היום בעידן של שפע ותענוגות, אמנם עדיין יש לא מעט דייגים, אך הפלגות קיבלו מימד נוסף של הרפתקה חווייתית של דייג על יאכטה. תאמינו או לא אבל יש היום לא מעט אנשים אשר עבורם דייג הנו תחביב ולעתים אפילו דרך חיים.

הפלגות אלו מהוות היום חלק מטרנד החזרה לטבע ולשורשים, כשם שיש אנשים שרוצים להכין בעצמם יינות ביקב הבוטיק שלהם וכשם שיש אנשים שמחליטים להכין שמן זית לבד, כך יש אנשים שמחליטים להכיר מקרוב את החקלאות הימית כשהיהלום שבכתר הוא הדייג.

למי מיועדות הפלגות דייג

הפלגות דייג מיועדות לכל מי שמסתקרן ורוצה לדעת כיצד מתנהל הדייג בפועל, וכן עבור כל חובבי הדייג באשר הם צעירים ומבוגרים.

הפלגות דיג יכולות להיערך בכל חלק של היום משעת הזריחה ועד שעת השקיעה. המשתתפים שמחליטים להצטרף וליהנות מחוויה ,הם במעמד אורחים ואינם צריכים להביא מאומה, כל מה שהם צריכים להביא זה מצב רוח טוב לקראת חווית דיג הרפתקנית. אולם, חובבי הדייג נוהגים להביא איתם להפלגה את הציוד שלהם שכולל חכה, ערכת קרסים, פיתיון ועוד.

הפלגת דייג

סוגי הפלגות דייג ביאכטה

יש היום סוגים שונים של הפלגות דייג, וההבדל ביניהם הוא בסגנונות הדייג , תאמינו או לא אבל עולם הדייג הוא עולם מורכב ומגוון - יש שיטות שונות של דייג. להלן סקירה קצרה של סגנונות הדייג שניתן למצוא בהפלגות השונות .

טרולינג – טרולינג (ז'רז'ור)הוא סגנון דייג המתנהל תוך כדי הפלגה, אל קצה החכה מחובר דימוי דג אשר יוצר תנועות במים כאילו הוא פצוע וכך הוא מושך אחריו דגים גדולים שמעוניינים לטרוף אותו, ובסופו של דבר הם נתפסים בקרס החכה. הפלגות דיג בסגנון טרולינג מתבצעות בעיקר במים עמוקים באזור שבו יש סיכוי גבוה לתפוס דגים גדולים במשקלים של עשרות ק"ג ומעלה.

ג'יגינג - ג'יגינג היא שיטת דייג שבמהלכה הדייג נדרש למאמץ פיזי לא קטן ולכן הפלגות דייג בסגנון ג'יגינג לא יכולות להמשך יותר משעתיים או שלוש שעות. דייג בסגנון ג'יגינג מתבצע כאשר הספינה עוגנת ליד שונית שמהווה סביבת גידול של כמויות גדולות של דגים. בעת דייג בסגנון ג'יגינג מושלך דמוי דג כבד משקל למים שאליו מחוברים קרסים רבים , ובעזרת הרולר הדייגים מעלים אותו ומורידים אותו במהירות וכך במהלך העלייה והירידה נתפסים בקרסים דגים כמו לוקוס או פאלמידות. בעת דייג בסגנון ג'יגינג יכולים האנשים לחוות את תהליך הדיג עצמו -את שחרור הדג הכבד שנתפס בחכה והעלאתו לסיפון של היאכטה.

מדאי - גם בסגנון דייג זה יש לצאת לשונית שיש בה כמות גדולה של דגים, הדייגים מורידים למים העמוקים דמוי תמנון שנע במעמקי המים וגורם לדגים שבסביבה לחוש שמדובר בתמנון חי, הדייגים מעלים ומורידים את דמוי התמנון בעזרת רולר והדגים שבאזור שמתקרבים לדמוי תמנון - נתפסים בקרס החכה. שוב יש לציין כי הפלגות דייג בסגנון מדאי גם הן מתבצעות בזמן עגינה ולא בזמן הפלגה.

בולוס - זהו עוד דיג המתבצע בעת עגינה במעמקי הים, דיג בולוס מתבצע בד"כ ליד ריפים שיש בקרבתם מגוון עצום של דגים , בעת דיג בולוס הדייג מוריד לעומק דג פיתיון שאמור לגרות את הדגים האחרים ואז הדגים הגדולים באים לטרוף אותו והם נתפסים בקרס החכה.

כאמור עולם הדייג הוא עולם מגוון הדורש לא מעט ידע מקצועי וציוד מקצועי ואיכותי. דייג שיתבצע ע"י דייג בראשית דרכו או דייג שיתבצע ע"י דייג שמשתמש בציוד מיושן הוא דייג שסיכוייו נמוכים, לכן אם כבר החלטתם לצאת לחוויה של הפלגות דייג ביאכטה, אל תתפשרו בכל מה שקשור לציוד מקצועי וידע מקצועי.

באיזה ציוד משתמשים לשם ביצוע הפלגות דייג

בזמן הפלגה יש צורך כאמור בשימוש בציוד חכם חדשני ומקצועי, בהפלגות יש שימוש בציוד דייג חדשני ומתוחכם, ציוד דייג שאכן מצליח להשיג את המטרה של דייג מוצלח וחוויתי עם שלל לא קטן.

ביאכטות רבות תמצאו מכשירי G.P.S חדשניים שיכולים לסייע בניווט בים. כמו כן יש ביאכטה מכשיר הנקרא FISH-FINDER שבעזרתו ניתן למצוא ריכוזי דגים גדולים.

בכל יאכטה מושם דגש על שימוש בחכות איכותיות , דמויי דגים, פיתיונות חיים, קרסים, רולרים, משקולות, ואפילו צידנית מיוחדת שבתוכה ניתן לשמור את כל שלל הדיג ההגעה חזרה אל החוף.

דייג על יאכטה

איך מתבצעת הפלגת דייג

הפלגות דייג מתבצעות על גבי יאכטה. ההפלגות יכולות להתרחש במהלך כל היום בין הזריחה לשקיעה , אך חשוב לציין שיש סוגים ספציפיים של סוגי דייג שעדיף לעשות אותם בשעה ספציפית של היום. כל מי שמגיע לחוות הרפתקאת דיג , מתקבל כאורח VIP אך יחד עם זאת ייקח חלק פעיל בתהליך הדייג ובפעולות השונות המתלוות לו, וכן יקבל לא מעט הסברים ומידע תיאורטי ומעשי על עולם הדייג.

מי שיש לו רישיון צלילה יוכל לקבל אפשרות להפלגה שבמהלכה מתבצעת עצירה לשם צלילת דייג בריפים שיש בהם ריכוז גדול של דגים , במהלך צלילת דייג המשתתפים יוכלו לחוות חוויה של דיג באמצעות רובה המיועד לציד ימי.

איזה דגים אפשר לצוד במהלך הפלגות דייג

ראשית נאמר שלדייג בישראל יש תקנות ונהלים ברורים של משרד החקלאות והפלגות דייג מתבצעות בהתאם לחוק וע"פ התקנות השונות.

כל מי שישתתף בחוויה ייהנה בסיומה משלל של לא מעט דגים שהצליח לתפוס במהלך מסע הדייג, כמובן שכל הדגים הם שלו וכל הדגים ישמרו בצידנית מיוחדת שתשמור על טמפרטורה מתאימה לדגים. כל סוג דייג יכול להניב שלל אחר של דגים, כך למשל דייג בסגנון טרולינג (ז'רזור) יכול להניב דגים כבדי משקל כמו טונה,או פלמידה שמשקלם יכול להגיע לכמה עשרות ק"ג . ואילו בדייג בסגנון ג'יגינג או מדאי הוא דייג שבו השלל הוא דגים כמו לוקוס, אינטיאס, פרידה, פלמידות ועוד.

בקיצור כל הפלגת דייג והדגים המתאימים לה וכל הפלגת דייג והחוויה ההרפתקנית שלה. כל מי שמשתתף בהפלגה יוצא נשכר עם כמות נכבדת של דגים גדולים וטעימים. אבל צריך לקחת בחשבון שגם בדייג יש ימים טובים יותר ימים טובים פחות. לפעמים גם חוזרים בלי שלל רב. אבל אוהבי הדייג האמיתיים, חוזרים תמיד בפעם הבאה לנסות שוב את מזלם.

אז אם מתחשק לכם להתחפש ליום אחד לדייגים ולחוש מה עובר על הדייג בעת מסע הדייג שלו, הרי שאתם מוזמנים להצטרף לאחת ההפלגות על גבי יאכטות וליהנות מחוויית דייג מרתקת ומסעירה.


יאכטות 101, הנו אתר המרכז עבורכן את מיטב נותני השרות של יאכטות. בין נותני השירות ליאכטות 101 ניתן למצוא:
, השכרת יאכטות למסיבות ואירועים , הפלגות דייג , השכרת יאכטה לנהיגה עצמית , קורס שייט יאכטות , יאכטות למכירה , שייט בין לאומי ועוד מגוון נותני שירות ליאכטות 101.

האינפורמציה המוצגת באתר יאכטות 101, התקבלה מבעלי המקצוע עצמם מבלי שנבדקה ע "י האתר. האתר אינו אחראי לאמיתות התכנים המפורסמים ולכל הקשור בהם וכן אינו אחרא י לכל הפסד או נזק שייגרמו למשתמשים באתר המתקשרים עם בעלי המקצוע. חובתם של הגולשי ם לוודא את טיב ההתקשרות עם בעלי המקצוע על כל הקשור והמשתמע מכך. פרטים מלאים ב"תנאי השימוש".

כל הזכויות שמורות © - סקנסופט חברת סחר בע"מ 1992-2016 - (yachts101) יאכטות 101 - © All Right Reserved
למעלה מ-24 שנות מצויינות ואמינות